susenky

Cestování

příroda

Česká příroda a historie společně lákají k víkendu u řeky Berounky

Pokud nechcete cestovat za exotikou a raději byste si užili pár volných dnů ve středočeském regionu, nabízí se jeden atraktivní tip. Povodí Berounky skrývá nádhernou přírodní scenérii a také nabízí několik slavných architektonických skvostů.

Číst dál...
Němčina

Učte se německy a získejte konkurenční výhodu

Možná jste se učili německy kdysi na základní nebo střední škole a teď cítíte, že by se vám hodilo oprášit nějaké ty základy. Věřte, že v tom nejste sami. Popularita němčiny po posledních letech útlumu znova pomalu roste. Tak buďte u toho! Jazyk našich sousedů se vždy hodí znát.

Číst dál...
skútr

I když jezdíte jen na krátké trasy, nezapomeňte si vzít tu správnou helmu na skútr

Podle zákona je při jízdě na motocyklu či mopedu povinné nosit helmu. Proto, abychom si chránili své zdraví i při jízdě na skútru, musíme mít přilbu na hlavě. Vybrat tu správnou ale nemusí být úplná hračka.

Číst dál...
hodinky

Dětské hodinky s GPS jsou vhodné i pro mimoškolní aktivity

Nenápadně je pohlídat, vědět o každém jejich kroku. Jistě, moderní doba přináší nové možnosti, takže se o své děti nemusíte nijak obávat. Mobilní telefon se přitom ztratí poměrně snadno, ale co hodinky?

Číst dál...
pobyt

Pobyt pod Karlštejnem vás okouzlí a vychutnáte si zasloužený odpočinek

Hrad Karlštejn si každý z nás pamatuje z hodin dějepisu a literatury. Karel IV. na něm rád trávil čas a hrad dokonce inspiroval i Jaroslava Vrchlického k sepsání populárního díla, které bylo později zfilmováno, Noc na Karlštejně. Jestliže jste ještě na tomto oblíbeném středověkém hradě a v jeho okolí doposud nebyli, naplánujte si na nejbližší volný víkend jeho návštěvu.

Číst dál...
jazyk

7 důvodů, proč jet na dovolenou do Chorvatska

Chorvatsko, tato malebná země na pomezí střední a jižní Evropy je nejoblíbenější prázdninovou destinací Čechů. Řada z nás nedá na Chorvatsko dopustit a jezdí dokonce stále na stejné místo. Proč to Čechy do Chorvatska pořád tak táhne? 

Číst dál...
obytné vozy

Obytné vozy potřebují nutně před prázdninami servis, protože od osobních vozů čekají na svůj čas vyjížděk, což ovlivňuje kvalitu technického stavu

Aby na tuzemské nebo zahraniční dovolené s obytným vozem nedošlo ke zbytečným starostem, zklamáním či neplánovaným výdajům, je třeba zejména u vozů, které nejsou v pravidelném provozu, před cestou důkladně prověřit jejich technický stav. Pečlivou kontrolou v servisu předejdete tomu, že se skrytá závada projeví právě na dovolené

Číst dál...
I váš „dedeček automobil“ potřebuje těsnění pro veterány

I váš „dedeček automobil“ potřebuje těsnění pro veterány

Vozidlo dřívějšího „data narození“ běžně nazýváme pojmem veterán. Výroba takových automobilů nebo motocyklů byla mnohdy ještě poctivou kovářskou prací, řemeslo šlo ruku v ruce s kvalitou.

Číst dál...

Strana 1 z 2