susenky

příroda

Česká příroda a historie společně lákají k víkendu u řeky Berounky

Pokud nechcete cestovat za exotikou a raději byste si užili pár volných dnů ve středočeském regionu, nabízí se jeden atraktivní tip. Povodí Berounky skrývá nádhernou přírodní scenérii a také nabízí několik slavných architektonických skvostů.

Český středověk je připraven v celé své kráse, stačí se seznámit! Odpočinek v zeleni, řada cyklostezek a poznávání národní historie v prostředí, kde se nikdy nespěchá, to je scénář, který se nabízí nedaleko Prahy. Chcete poznat důvěrněji region, který si tolik zamiloval římský císař Karel IV.? Příležitost se naskýtá v každém ročním období.

Zázemí nejen pro krátké výlety

Na výběr je celkem z deseti pokojů, konkrétně jde o dvoulůžkovou a čtyřlůžkovou variantu. Na své si tedy přijdou mladé páry, ale také rodiny s dětmi. Penzion Karlštejn počítá s tím, že hosté přijedou autem. Parkování je totiž zajištěno v jeho bezprostřední blízkosti, což je zvláště v dnešní době velmi praktické.

Návštěvníky také potěší klasická prvorepubliková atmosféra, která je plná klidu a nevšední pohody. Nedílnou součástí penzionu je také restaurace, v níž se vaří typicky česká jídla, a v letním období se nabízí také prostorná terasa.

Připraven je apartmán s kuchyňkou

Pokud plánujete výpravu v početnějším kolektivu, lze si rezervovat apartmán, který má také vlastní kuchyňku k přípravě večeře nebo dalších jídel.

A kam se vlastně vydat na výlet? Nabízí se kupříkladu procházka do blízkého zooparku s exotickou faunou nebo na hrad, který se stal synonymem národních dějin. Lom Velká Amerika nabízí příležitost pro milovníky přírodních krás, Svatý Jan pod Skalou přináší procházku v klidném prostředí, kde načerpáte nové síly do pracovního procesu. Rodinnému výletu tak už nic nebrání, jen si zvolit vhodný termín!