susenky

pobyt

Pobyt pod Karlštejnem vás okouzlí a vychutnáte si zasloužený odpočinek

Hrad Karlštejn si každý z nás pamatuje z hodin dějepisu a literatury. Karel IV. na něm rád trávil čas a hrad dokonce inspiroval i Jaroslava Vrchlického k sepsání populárního díla, které bylo později zfilmováno, Noc na Karlštejně. Jestliže jste ještě na tomto oblíbeném středověkém hradě a v jeho okolí doposud nebyli, naplánujte si na nejbližší volný víkend jeho návštěvu.

Ubytujte se v podhradí na břehu Berounky a obdivujte majestátní hrad

Abyste totiž skutečně pochopili, proč je Karlštejn tak oblíbený, musíte jej spatřit na vlastní oči. Hrad je to totiž vskutku majestátní. Aby byl váš zážitek z poznávání hradu a jeho okolí skutečně nezapomenutelný, zarezervujte si vhodné ubytování. Vhodnou variantou je romantický hotel Mlýn Karlštejn, jenž se rozkládá přímo pod hradem na břehu řeky Berounky.

Vydejte se za poznáním Českého krasu

Díky ubytování v podhradí budete moci ihned po ránu zavítat na prohlídku hradu a zbytek dne strávit procházkami po okolí. Oblast Českého krasu je nádherná a rozhodně stojí za prozkoumání. Během vašich toulek můžete zavítat do Koněpruských jeskyní a obdivovat lom Amerika, vápencové skály i listnaté lesy a lesostepi.

Zahrajte si golf a ochutnejte místní víno

Jakmile si projdete okolí, můžete si nedaleko Karlštejna zahrát také golf a večer si vychutnat sklenku místního vína. Patříte-li k lidem, kteří si nenechají ujít prohlídku vinného sklepa, zavítejte do toho pod Karlštejnem. Počátek tradice tohoto vinařství se totiž datuje až do dob vlády Karla IV., tudíž by vám jeho návštěva neměla uniknout.

Samotný hrad Karlštejn, ale i celá oblast Českého krasu, vás okouzlí a rádi se sem budete pravidelně vracet. Ať už za samotným hradem, jeho okolím nebo třeba za místním vinařstvím či skvělým ubytováním na břehu Berounky.