susenky

Nový přívoz Kazín v Černošicích

Nový přívoz Kazín v Černošicích

Na nově zprovozněný přívoz v Černošicích pod Kazínskou skálu se můžete vydat s dětmi kolem Berounky, na kole přes hluboké brdské lesy nebo výšlapem kolem památného dubu z doby Karla IV.

Cyklovýlet z Modřan na Přívoz Kazín

K přívozu vede mnoho turistických cest, jedna z nejlákavějších je trasa z Prahy. Vede přes zbraslavské lesy, s nádherným výhledem na Berounku. Cesta vás dovede přímo k přívozu. Tam je ideální se nalodit na loď Kazi. Pro cestu využijte vlak, který vás doveze zpět do Prahy.

Podrobnosti cyklovýlet

Z centra vyjeďte z Modřan a Braníka po pohodlné cyklostezce sledující pravý břeh Vltavy - směr Zbraslav. Na náměstí ve Zbraslavi je restaurace „Škoda Lásky" v domě, kde žil autor hitu „Škoda lásky“ Jaromír Vejvoda. Najdete zde výstavu o jeho tohoto skladatele. Pokračovat budete ze Zbraslavi po červené turistické značce a dojedete k vodní nádrži Vrané, kde se Vám naskytne úžasný výhled až do Davle.

Pak se se napojíte na modrou značku vedoucí až k vysílači Cukrák. Televizní vysílač měří 193,5 metrů.  Z Cukráku sjedete po cestě přímo k přístavišti Kazín. Cesta trvá shrba 3 hodiny

Rodinný výlet pod Kazínskou skálou

K přívozu pod Kazínskou skálu se můžete vydat i s dětmi. Procházku začnete kolem řeky z Radotína. Tato cesta z Radotína do Černošic kolem řeky není náročná. 

Když vystoupíte na vlakovém nádraží v Radotíně tak se po desetiminutové chůzi dostanete k řece Berounce ulicí Václava Balého. Sejdete na cyklostezku A1, na které zabočíte doprava směrem na Černošice. Cyklostezka Vás již dovede až do Černošic k přístavišti. Délka trasy je 8 km