susenky

Kachlová kamna se vrací

Kachlová kamna se vrací do našich interiérů

Je podzimní sychravý den, příjemné teplo sálá z kachlových kamen, sedíte s hrnkem teplého čaje u knížky - příjemná představa.

Naši předkové používali tento typ vytápění běžně, využívali spojení kachlí a pece. Dokonce jejich součástí byly i lavice pro spaní, teplo se co nejvíce využívalo.

Kachlová kamna byla už od 15 století hodně využívána jak v chalupách, tak v městských domech nebo zámcích. Vyšší společenská vrstva si samozřejmě nechala vyrobit bohaté zdobení a členité tvary kachlí. Tento systém vytápění byl prověřen po celá staletí.

Dnes se kachlová kamna znovu objevují v našich interiérech. A nemusíte mít doma zrovna „selskou jizbu“. Zažívají svou renesanci a využití nachází i v moderním interiéru. Proč jsou v oblibě? Kachlová kamna vám vytvoří sálavé teplo. Je to podobně příjemné, jako by vás prohřály na jaře sluneční paprsky. A přitom na ploše kamen nemusí být teplota až tak vysoká. Přesto nemáte pocit, že by vám v místnosti bylo chladno. Další výhodou je, že prach se nevíří a není přepalován. Rozhodně se alergikům a astmatikům bude dýchat lépe, než u rozpálených radiátorů, zapomeňte na vysušený vzduch. Připojíte-li kachlová kamna na tepelnou soustavu, kterou máte v domě, zajistí vám dostatečné vytopení. Musíte ale předem zvážit, jaké místnosti a kde vybudujete. A samozřejmě zohlednit i druh stavby.

Kachlová kamna ekologická i ekonomická

Krásně zhotovená kachlová kamna jsou vybavena samozřejmě moderní technologií spalování, obsluha není obtížná a spalovanou hmotu využijete až na 85%. Takový způsob vytápění má ovšem i své nevýhody. Cena za pořízení je poměrně vysoká, počítejte s velkou hmotností kamen. Podlaha, na které budou stát, by tedy měla být tomu přizpůsobena. Vložená počáteční investice se vám navrátí, toto vytápění se totiž řadí k ekonomickým a zároveň ekologickým způsobům.

Máte-li zájem o kachlová kamna, obraťte se na odbornou firmu. I u nás v republice jsou šikovní řemeslníci, kteří vám vyrobí kachlová kamna přímo na míru pro váš interiér. Máte možnost vybrat si z nepřeberného množství typů a vzorů, například i ručně vyráběných kachlí, historické repliky, lovecká, empírová kamna…

Váš interiér bydlení bude nevšedně krásný. Dominantou se stanou funkční a pěkná kachlová kamna, kterých si všimne každý, kdo k vám příjde na návštěvu.

Kachlová kamna se vrací