susenky

bivak

Proč si pořídit na ryby bivak?

Pokud milujete rybaření, rozhodně by ve vaší rybářské výbavě neměl chybět bivak na ryby. Nejen, že do něj schováte vaše rybářské náčiní, ale i sebe v případě dešťové přeháňky. Také v něm velmi snadno přenocujete.

V čem se liší rybářský bivak od klasického stanu?

Rozdíl není až tak veliký, vždy se jedná o rybářský přístřešek. U stanu je vždy pevná podlážka, některý bivak ji postrádá. Některé modely však bývají opatřené podlážkou odnímatelnou nebo ji k bivaku můžete snadno přikoupit.

Rybářský bivak je vzhledem podobný stanu, ale daleko snáze se vám s ním bude manipulovat. Jeho rozložení a postavení trvá pouze několik málo minut. Je dokonale voděodolný, také jej můžete využít i během deštivého lovu ryb. Pořídíte-li si model, vyrobený s tepelnou izolací, můžete jej používat během celé lovné sezóny.

Takový kousek je dokonale odolný i vůči nižším teplotám a silnějším povětrnostním podmínkám. Oproti klasickému stanu je tento přístřešek na ryby pro rybáře více praktický. A to nejen díky výše zmiňovaným vlastnostem, ale tak kvůli vyšší a prostornější střeše, která umožňuje rybářům se, během nepříznivého počasí, snadněji schovat.

Můžete do něj umístit jak židli k sezení, tak i kompletní rybářskou výbavu, oblečení, obuv i chladící box. Poskytuje zkrátka rybářům daleko větší komfort než klasický stan, který je primárně určený pro přespávání.

Na co se zaměřit při výběru rybářského bivaku?

Vzhledem k tomu, že k dostání je široký výběr různých modelů, je potřeba nákup bivaku pro rybáře nepodcenit. Než se pro nějaký model rozhodnete, uvědomte s, co by vám měl bivak pro rybáře nabídnout.

Jednotlivé druhy se liší především velikostí. Ta určuje počet osob, které budou rybářský bivak využívat. Součástí každého bivaku jsou i lehátka, která poskytují dokonalý odpočinek. Počet lehátek určuje velikost bivaku.

Dalším parametrem je délka pobytu u vody. Plánujete-li pobyty delší, jsou vhodnější modely, které se dají uzavírat. Ty jsou navíc vybavené stříškou chránící jak proti dešti, tak i proti horkým slunečním paprskům. Také by měly mít větší rozměry, aby se do nich vešlo vše potřebné.

Svoji roli hraje také vodní sloupec, který je důležitým faktorem pro nepromokavost rybářského přístřešku.

Chcete-li, aby měl bivak podlahu, ideální volbou je kvalitní PVC. Podlaha se dá snadno připevnit pomocí suchého zipu nebo plastových kolíčků.

Budete-li rybářský bivak používat pravidelně, pořiďte si takový model, který bude mohutnější. Ten nabízí vyšší stabilitu a komfort. Také se do něj vejde více osob.

Stabilitu bivaku zajistí i konstrukce vyrobená z oceli. Ta je navíc více odolná vůči různým vlivům počasí.

Tepelný komfort pro chladnější měsíce poskytuje přehoz, který můžete k bivaku kdykoli dokoupit. Vhodným doplňkem k vodě je i moskytiéra, kterou by měly být opatřeny jak vchod, tak i okenní otvory.