susenky

tisk

Láká vás velkoformátový tisk? Hodí se pro reklamu i různé projekty

Tam, kde končí možnosti klasického tisku, přichází na řadu tisk velkoformátový. Zjistěte, co je to velkoformátový tisk, kde se dá využít a proč k jeho realizaci potřebujete spolupracovat s copycentrem.

Definujme si, co je velkoformátový tisk

Pod tiskem ve velkém formátu si každý představí něco jiného. V řadě případů se za velkoformátový tisk považuje takový, který přesahuje 46 cm, což odpovídá formátu A3. Takto velké tisky se ale ještě stále dají realizovat na klasických tiskárnách, které tuto možnost nabízejí.

V případě profesionálního tisku se o velkoformátovém tisku hovoří zpravidla ve chvíli, kdy tisk přesahuje více než 1 m. Takto velké plochy už klasické tiskárny pojmout nedokáží a je proto potřeba obrátit se na specializované copycentrum, jako je společnost Tomados nabízející velkoformátový tisk pro oblast Praha.

Plakáty, billboardy, polepy - možností je opravdu mnoho

Své uplatnění má velkoformátový tisk především v reklamní branži. Reklamy, které mají upoutat už na dálku, musí mít velký formát a jejich tisk musí být proveden opravdu kvalitně.

Využitelnost velkoformátového tisku je ale mnohem širší. Nejčastěji se provádí velkoformátový tisk fotografií, reklamních billboardů, plakátů, výkresů, plánů, projektové dokumentace, polepů výloh, polepů aut, roll-upů, reklamních plachet, tapet, map, územních plánů atd.

Copycentrum se postará o dokonalou kvalitu tisku

Jak už bylo řečeno, pokud chcete realizovat tisk ve větším formátu než je A3, musíte se obrátit na copycentrum, které tuto službu nabízí. Profesionální copycentrum vám zrealizuje tisk ve formátech A2, A1 i A0. Je už jen na vás, zda budete potřebovat barevný nebo černobílý tisk, jestli by se vám více hodil tisk na papír o gramáži 80 g, 180 g nebo speciální fotopapír 200 g. V řadě případů je dokonce možné, že při větším objemu velkoformátového tisku získáte slevu na tisk a zakázka vás díky tomu vyjde na velmi příznivou cenu.

Nebojte se obrátit na odborníky v oblasti tisku, kopírování a skenování a konzultujte s nimi možnosti velkoformátového tisku. Jak ho poznat? Přečtěte si našich 8 ukazatelů, podle kterých dokážete vybrat kvalitní tiskové centrum