susenky

pojištění

Pojištění nemovitosti je téma, na které by měl myslet každý

Je to věc, která je často opomíjená, přitom je však naprosto základní a důležitá. Jde o ochranu před nepřízní osudu, věcmi, co bohužel přicházejí do našich osudů a je jim jedno, co právě řešíme. Otázka pojištění by měla být pro zodpovědné domácnosti samozřejmostí.

Záleží jen na tom, kde si podobný produkt sjednat. Nejde o totéž, jako cestovní nebo životní pojistka, neznamená však, že si zaslouží podcenění. Nemovitost, bez ohledu na její výměru nebo počet pater, je obvykle nejcennějším majetkem rodiny. Její ochrana by proto měla být až na prvním místě. A mimochodem, v dnešní době už nemusíte na pobočku pojišťoven.

Majetkové pojištění aneb každodenní klid

V moderním světě si pojištění nemovitosti dohodnete online, tedy bez front a osobního kontaktu s pojišťovacím makléřem. Co budete potřebovat? Jde jen o minimum informací, jinak řečeno, jen jeden krátký formulář. V něm se představíte a přidáte několik základních dat o sobě a nemovitosti, kterou si chcete pojistit.

Samotné pojistné se vypočítá velmi jednoduše, základem je vždy obytná plocha nemovitosti. Počet metrů čtverečních se pak násobí příslušným koeficientem, což je zcela spravedlivé pro všechny. Velkým plusem je skutečnost, že ve smlouvě nejsou zahrnuta jen základní rizika, pod jedním kontraktem budou i tzv. katastrofická rizika. Jinak řečeno, stát se přece může cokoliv a je třeba, abychom byli připraveni, že?

Krátká smluvní dokumentace je velkou výhodou

Pokud nemáte rádi obsáhlé spisy, pojistná smlouva vás určitě mile překvapí. Je totiž krátká, stručná a také nanejvýš jednoznačná. A co může být zahrnuto do této dohody? Je to například bazén, chata nebo vybavení dílny a kanceláře. Počítá se také nemovitost ve výstavbě, stejně jako tepelné čerpadlo a garáž. Nabízený repertoár je velmi široký, stačí si jenom vybrat!