susenky

nové oblečení

Nové oblečení ano, ale s rozumem

Po celém světě se neustále vyrábí a prodává nové oblečení. Kolekce v obchodech se mění rychleji než počasí a v šatnících lidí v rozvinutých zemích se hromadí oblečení, které nemají šanci unosit. A to už vůbec nemluvíme o oblečení, které se ani neprodá a skončí na skládkách. Za to vše platíme vysokou daň, včetně ekologických dopadů a dětské práce. A přitom by stačilo se trochu uskromnit a nenakupovat bezhlavě, ale s rozumem. Oblékat se dá i jinak.

Proto se hodně lidí snaží i v oblékání o tzv. udržitelnost. Proč vyhazovat něco, co ještě může sloužit? Nejrůznější výměnné akce maminek skvěle doplňují také sekáče, v nichž se za pár korun dá koupit kvalitní a často téměř nenošené oblečení, včetně značkového. Second-hand s dobrou nabídkou si vždy najde své zákazníky. Stačí se jen postarat o pravidelné doplňování zboží stejné úrovně, tedy najít kvalitního obchodního dodavatele.

Second-handový velkoobchod je firma Opatex s největší nabídkou pro second-handy u nás. Všem, co chtějí své podnikání v second-handu teprve odstartovat, ve společnosti Opatex rádi poradí, jak začít, na co si dát pozor, jaké zboží objednat i jak se vypořádat se správním stanovením cen.

Každý den se do firemního skladu s celkovou plochou 15 000 m2 doveze kolem 50 tun nového textilního zboží, které vyškolení pracovníci firmy roztřídí do čtyř kategorií. Jen nejvyšší jakost končí na pultech českého second-handového maloobchodního trhu. Aby se na ně oblečení či bytový textil dostalo, musí být posouzena kvalita materiálu i ušití, míra obnošenosti, kategorie oblečení (dámské, pánské i dětské oblečení) apod. V nabídce je i kožené zboží (obuv, kabelky, opasky), či dětské hračky.