susenky

maturita

Pomaturitní studium angličtiny očima studentů

Do našeho pomaturitního studia angličtiny v Brně se ročně hlásí bezmála dvě stovky studentů. Je proto jasné, že se jejich příběhy a motivace v mnohém liší. Ať už je to budoucí studium v zahraničí, neúspěch při přijímacích zkouškách na vysokou školu, nebo zkrátka jen „gap year“, mají jeden společný cíl: naučit se skvěle anglicky.

Pro všechny ty, kteří o pomaturitním studiu uvažují, jsme sesbírali zpětnou vazbu od současných studentů. Při rozhodování, co dál, je vždy skvělé přečíst si zkušenosti těch, kteří už toto studium absolvovali.

Jak studenti hodnotí měsíce strávené studiem angličtiny? Co jim to dalo? Co plánují dělat po ukončení jednoletého studia angličtiny? To vše se dočtete v dnešním článku!

Druhý jazyk, postup až o dvě úrovně a status studenta

„Vždycky bylo mým snem studovat na univerzitě ve Skotsku, ale maturita se mi povedla tak tak. Byla prostě na úrovni B1+, což je málo, abych mohla studovat v zahraničí. Tak jsem se rozhodla do toho šlápnout a zjistila jsem, že v „pomatu“ se studuje každý den čtyři hodiny. A teď, skoro na konci roku, jsem nadšená. Podle lektora jsem teď na C1! Prostě paráda. Složím zkoušku a hurá do Skotska.“

- Alex

„Nezvládl jsem loni přijímačky na medicínu, takže jsem potřeboval něco ten rok dělat, abych si udržel status studenta. Nechtělo se mi na těch pár měsíců začít studovat nový obor, tak jsem šel do jazykovky na angličtinu. Povedlo se mi vypilovat angličtinu, a ještě mi zbyl čas na učení na přijímačky, za mě značka ideál.“

- Stanislav

„Rozhodoval jsem se mezi několika jazykovkami, ale nakonec jsem si vybral pomaturitní studium angličtiny v Jazykové škole PELICAN. Rozhodující pro mě byl druhý jazyk zdarma, protože měli v nabídce i japonštinu. Lektorka Nara je nejlepší!“

- Honza

„Angličtinu v pomaturitním studiu v Brně hodnotím zpětně kladně. Jasně, pár týdnů jsme strávili online výukou kvůli různým karanténám, což bylo otravné, ale snad už se nebude opakovat. Každopádně mě angličtina chytila natolik, že jsem se rozhodla jít studovat učitelství angličtiny na Masaryčce.“

- Lotta

Pomaturitní studium v kostce

Jak už výše zmínili naši studenti, pomaturitní studium je skvělé pro intenzivní a efektivní studium angličtiny. Učíte se od pondělí do pátku, každý den čtyři vyučovací hodiny. Pokud nastupujete hned po maturitě, udržíte si status studenta.

V Jazykové škole PELICAN dostanete ISIC kartu zdarma, a navíc můžete také zadarmo studovat druhý jazyk (jednou týdně 90 minut němčiny, španělštiny nebo třeba japonštiny). Na konci školního roku můžete skládat Státní jazykovou zkoušku z angličtiny na úrovních B2 nebo C1 nebo Cambridgské zkoušky.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy k pomaturitnímu studiu, ceně, lektorům nebo průběhu školního roku, zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi zodpoví všechny dotazy.