susenky

posilovací lavice

Posilovací a tréninkové lavice do vaší domácí posilovny

Důvodů, proč cvičit, je jistě mnoho. Lidé po celém světe cvičí a posilují kupříkladu kvůli tomu, že chtějí shodit přebytečné kilogramy, dostat se do formy nebo si naopak těžce vydřenou formu udržet, a někteří lidé dokonce cvičí v rámci rehabilitace po nejrůznějších zákrocích na pohybovém ústrojí.

Ať už ale cvičíte z jakéhokoliv důvodu, jedním z tréninkových nástrojů, kterými by vaše domácí posilovna měla být vybavena, je rozhodně lavice.

Proč si pořídit lavici domů?

Pojďme si nalít čistého vína a přiznat si, že pravidelné docházení do posilovny, když člověk přijde domů po dlouhém a náročném dni v zaměstnání, není žádná výhra. Jenže krásné tělo se bez cvičení jen tak samo nevypracuje. Řešením, jak si dopřát kvalitní trénink kdykoliv, kdy máte volnou chvilku, je domácí posilovna.

Pokud kroutíte hlavou, a říkáte si, že na to nemáte rozpočet, pletete se. Vzhledem k výši cen vstupů do fitnesscenter a posiloven budete mít během pár měsíců investici do strojů zpátky. A až si svou posilovnu budete vybavovat, rozhodně nezapomeňte na lavici. Může vám toho totiž nabídnout skutečně mnoho.

Internetové i kamenné obchody se sportovním vybavením nabízejí poměrně širokou škálu lavic. Záleží tak především na vás, jaký konkrétní typ si vyberete. Nejoblíbenějším modelem lavice je pochopitelně ten multifunkční. Těmto lavicím pak těsně konkurují břišní, zádové a bench press lavice, které se také v posilovnách vyskytují nejčastěji. V profesionálních sportovních potřebách ale najdete například i hyperextenční, šikmé nebo třeba takzvané Scottovy lavice.

Vyberte si ten správný typ lavice

Při výběru a následné koupi lavice si nejprve položte otázku, jakých výsledků chcete posilováním a tréninkem dosáhnout. Podle vaší odpovědi si totiž budete s jistotou moci vybrat ten nejvhodnější model. Chcete zapracovat především na svém hrudníku? Pak je pro vás bezpochyby tou nejlepší variantou lavice na bench press. Díky nastavitelné poloze stojanů, které umožňují silový trénink hned v několika různých polohách, se cvičením na tomto typu přiblížíte k vysněnému mohutnému hrudníku skutečně rychle.

Odolná konstrukce nastavitelné lavice pak umožňuje pozitivní, negativní, vertikální i horizontální polohu opěradla. Je tedy vhodná k posilování vleže, v sedě, ale i v mírném předklonu. Jste-li fanoušky různorodého cvičení, je tento typ tréninkové lavice přesně pro vás. Pokud vám jde především o silné bicepsy, rozhodně si objednejte Scottovu lavici. Ta disponuje polstrovanými podpěrkami pro lokty a nabízí možnost pohodlného silového tréninku s jednoručními, ale i obouručními činkami.

Toužíte-li po širokých a vyrýsovaných zádech, vaše pozornost by měla směřovat k modelu hyperextenční lavice. Cviky na této lavici se totiž soustředí především na široký zádový sval. Nohy jednoduše upevníte do speciálně polstrovaného držáku, připevníte je a posilujete s vahou vlastního trupu nebo s jednoručními činkami či jiným závažím. Kombinaci hned několika cvičebních lavic v jedné naleznete ve výše zmiňovaném nejoblíbenějším modelu. Tedy v multifunkční lavici, jež má v sobě i posilovací kladku a nabízí mimo jiné i možnost bench press silového tréninku. I ta bude ve vaší domácí posilovně užitečná.