susenky

med

Med pro labužníky

Už tisíce led patří med na náš jídelníček a stále nám nepřestal chutnat. Dokonale přírodní produkt nejen skvěle chutná, ale také pozitivně působí na naše zdraví. Přírodní léčitelství využívá jeho antibakteriální a antiseptické účinky.

Věděli jste například, že med se používá také k hojení ran? Med zklidňuje nervovou soustavu, podporuje imunitu a zdravé fungování lidského těla. Pomáhá také při zažívacích potížích a má kladný vliv na hladinu krevního cukru, protože jeho glykemický index je nižší než u cukru, takže je populární nejen u lidí, kteří chtějí zhubnout, ale přednost před cukrem mu dává i mnoho diabetiků.

I když je klasická chuť medu v podstatě dokonalá, stále častěji si dopřáváme i medy ochucené, které tento čistý přírodní med kombinují s přísadami. Těmi může být ovoce, koření, bylinky, ořechy, mandle, nebo další plody.  Milovníkům grilování a dalších úprav masa jistě zachutná některý z pikantních medů. Meduska.cz je e-shop, kde najdete med s česnekem a medvědím česnekem, med s uzenou paprikou, zeleným pepřem, hořčicí, chilli nebo wasabi. A vyrábí se dokonce i se smaženou cibulkou.

Med se skvěle kombinuje také s bylinkami, jako jsou máta, heřmánek, meduňka, jitrocel, ostropestřec, fenykl, echinacea, nebo s jinými rostlinnými výtažky, například se šípky, černým jeřábem či rakytníkem. Všechny spojuje kombinace příznivých vlastností medu a přísad na lidské zdraví.

Nejširší nabídka ochucených medů je v kategorii s ovocem. Ovocné medy se vyrábějí z lyofilizovaného ovoce, tedy z ovoce sušeného mrazem. Tím může být jak domácí ovoce (jahody, višně, rybíz, meruňky, broskve, švestky, jablka), lesní plody (maliny, brusinky, borůvky, ostružiny), tak i exotické druhy (banán, ananas, sušené fíky, dračí ovoce, mandarinka a mango).

Ochucené medy jsou také s dalším kořením (zázvor, skořice, kurkuma, perníkové koření), nebo s nugátem. Ochucené medy lze koupit samostatně i v dárkových sadách, včetně svatební odnosky.