susenky

Značkové oblečení za zlomek původní ceny

Nekonečné finanční zdroje na nákup oblečení nemá skoro nikdo. Naopak, jedná se o položku, kterou většina lidí škrtá, nebo limituje ve chvíli, kdy se dostane do ekonomických problémů, jako první. Přesto lidská touha líbit se nabádá mnoho lidí, aby se po kvalitním a často také značkovém oblečení porozhlédli v second handech nebo outletech.

Second handy nabízejí oděvy použité, i když ve velmi dobrém stavu. Oproti tomu outlety se specializují na zboží, které je sice úplně nové, ale ne z poslední kolekce dané značky či módního tvůrce. Můžete taky být zakoupeno v některém butiku či obchodu s oblečením, který ukončuje svou činnost a chce se tak klidně i pod cenou zbavit skladových zásob.

Outletové i secondhandové obchody s oblečením provozuje v České republice například firma Bellitex. S výjimkou několika krajů má své kamenné prodejny rozmístěné po celé zemi a jejich síť se stále rozrůstá. Aktuálně jich existuje téměř 40 a firma má navíc také 20 takzvaných „hrabáren“. Jedná se o obchody, kde se dá jednotlivý kus oblečení zakoupit už za několik desetikorun, ale zákazník si ho musí najít sám. S nadsázkou lze nakupování v takových obchodech označit jako hledání pokladu. Hrabárny jsou oblíbené zejména u maminek s malými dětmi, které z oblečení vyrůstají rychlostí blesku. Proto kupovat pro děti úplně nové značkové oblečení je poněkud předražené.

V kamenných prodejnách Bellitex se kromě oblečení prodává také obuv, módní doplňky, včetně kabelek, a také bytový textil. Variant, kde si najít krásné oblečení za příznivou cenu, je ale víc. Bellitex si zřídil také vlastní internetový obchod, tedy e-shop Bellitex, v němž nabízí dámské, pánské i dětské oděvy. Jedná se jak o zboží z druhé ruky, tak o zboží, které je zcela nové, někdy i dokonce s původní visačkou. Outletová nabídka zahrnuje oděvy renomovaných značek z celého světa za velmi příznivé ceny.