susenky

Pět mrtvých psů

Klára Melíšková bude vyšetřovat zmizení tří medvědů

Režisér Jan Hřebejk začal pro Českou televizi natáčet třídílnou kriminální sérii Pět mrtvých psů. Autory scénáře jsou, stejně jako v předchozích trilogiích, Michal Sýkora a Petr Jarchovský.


Detektivové od Nejsvětější Trojice

“Pět mrtvých psů je třetím pokračováním úspěšné detektivní série Detektivové od Nejsvětější Trojice. Navazuje na Případ pro exorcistu a Modré stíny. V Modrých stínech se děj odehrává na půdě olomoucké univerzity a sledujeme vyšetřování vražd spojených s politickou korupcí, Pět mrtvých psů se přesouvá do světa pašování zvířat a psích zápasů. Stejně jako v obou předchozích sériích mají kriminální případy širší společenský rozměr a jsou výpovědí o prostředí, v němž se odehrávají,” říká kreativní producent Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině Pět mrtvých psů vzniká.

Děj detektivky „Pět mrtvých psů“

Detektivní tým vedený Marií Výrovou (Klára Melíšková) je přivolán k neobvyklému případu. Ze zoologické zahrady v Olomouci záhadně zmizeli tři medvědi. Během nočního přepadení ostrahy skupinou maskovaných pachatelů zemře vrátný. Okamžitě se tak rozjede vyšetřování. Stopy vedou k nelegálním obchodům se vzácnými zvířaty. Ve chvíli, kdy vypadá, že se případ chýlí k dokončení, dojde k další vraždě, jednoho ze spolupachatelů.

Miroslav Krobot

V hlavních rolích

V hlavních rolích se představí v čele Klára Melíšková, Tereza Voříšková, Stanislav Majer, a Miroslav Krobot. Natáčení probíhalo v Praze, Olomouci, Malých Číčovicích a Osovu.