susenky

Seriál  Labyrint

Nový sedmidílný seriál Jiřího Stracha Labyrint

Nález těla krajského politika, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem.


Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty. Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Nový sedmidílný seriál režiséra Jiřího Stracha a scenáristy Petra Hudského můžete vidět na ČT1.

Případu se ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), a Tamara Hrónská (Zuzana Kanócz).

Detektivní thriller

„ Žánr detektivního thrilleru oboje skvěle spojuje a přibližuje divákům tak, aby rozuměli. Myslím, že se jedná o opomíjený filmový tvar. Pořád se domníváme, že to v Česku neumíme. Baví mě vstupovat do riskantních vod, baví mě dokazovat, že i v takovém žánru dokážeme být silní a že se divák nebude stydět trapností. Myslím, že už Ďáblovou lstí i Ztracenou bránou jsem dokázal, že to jde,“ říká o Labyrintu jeho režisér Jiří Strach a dodává: „V Labyrintu kombinujeme žánry thrilleru a detektivky."

Postavy

Michal Remeš (Jiří Langmajer) – major, šéf vyšetřovacího týmu, velmi zkušený policista, profesionál s chladnou hlavou za jakýchkoli okolností. Důsledný analytik, na druhou stranu citlivý a lehce nedůvěřivý vůči ženám.

„Major Remeš je fajn chlapík, tím jsme si blízcí. Na rozdíl od postavy Standy Majera, který je vykonavatelem, on je mozkem vyšetřování. Moje role byla náročná svým rozsahem, ne fyzicky. Při natáčení detektivky se herec dostává do situací, které nemusí být vždy příjemné, jako je třeba setkání tváří v tvář se smrtí a násilím, natáčení v pitevně a podobně,“ přibližuje svou postavu Jiří Langmajer.

Dan Grossmann (Stanislav Majer) – drsňák, který hraje toho zlejšího policajta z dvojice „hodný a zlý“ s Remešem. Vtipálek, lehce cholerický, pragmatický policista, pro kterého je zákon alfou a omegou všeho. Milující manžel a otec.

Grossman, kterého hraji, je takový klasický detektivní vlčák, který díky své práci nemá moc času na rodinu. Ale je to sympaťák, kvůli kterému jsem absolvoval i speciální výcvik vykopávání dveří a držení pistole,“ říká o své roli Stanislav Majer.

Tamara Hrónská (Zuzana Kanócz) – kriminalistka, s tvrdohlavou povahou. Mívá problematický vztah s nadřízenými, především muži, i s těmi v soukromém životě. Je sólistka a do všeho jde navzdory varováním.

„Role Tamary mi byla sympatická od začátku, a to svojí bojovností, přímostí, skrytým humorem, houževností a inteligencí. V neustálém napětí jsem byla už při psaní scénáře, což bylo možná podpořené i tím, že jsem se už skoro dva roky věnovala pouze mému synovi Lucasovi, se kterým jsem prožívala jen velmi milé a něžné věci. Brutalita příběhu mě pak zasáhla a našly se i pasáže, u kterých jsem se skutečně bála. Až jsem si sama před sebou připadala směšně,“ říká Zuzana Kanócz.

Labyrint je pro chytrého diváka

„Labyrint je pro chytrého, soustředěného a koncentrovaného diváka, kterého nepodceňuji,“ říká režisér Jiří Strach