susenky

e-shop

Proč začít prodávat po e-shopu

Online podnikání má celou řadu výhod. Proč se vyplatí mít vlastní e-shop a jak na jeho zařízení?

Nízkonákladovost

Online podnikání generuje nižší vstupní náklady. Odpadají výdaje za pronájem prostor, mzdu prodavače, režijní náklady za energie atd.

Ačkoli je nutné nakoupit zboží (nebo alespoň materiál na jeho výrobu), minimálně ušetříte za jeho skladování. Pokud se rozhodnete prodávat například vlastnoručně malované hrnečky rovnou ze svého obývacího pokoje, nikdo vám v tom nemůže bránit.

Časová flexibilita

Vlastní e-shop řada lidí začne rozjíždět v době, kdy se nejedná o jejich prioritní činnost. Začít podnikat má smysl jak vedle běžného zaměstnání, tak například ještě i při studiu. Nejedna úspěšná podnikatelka se rekrutuje z řad maminek na mateřské dovolené.

Jednoznačně vám odpadne nutnost kamkoli pravidelně docházet. Skloubit práci například s péčí o děti tak pro podnikatele nebývá problém. Výhodu představuje tento způsob uplatnění i pro svobodomyslné typy, které jednoduše děsí vidina, že by musely pracovat v rozmezí „od do“. 

 

Menší riziko neúspěchu

Klasický podnikatel musí výše citované náklady například za nájem provozovny zaplatit vždy. Samozřejmě i tehdy, když se mu nedaří a přestane vydělávat. V online světě podstatnou část z pravidelné režie ale nemáte.

Nižší výdaje znamenají snazší tvorbu finančních rezerv „na horší časy“ (které v podnikání nevyhnutelně občas přijdou). V konečném důsledku je tak online podnikání méně rizikové a dává šanci, že snáze překlenete nejrůznější krizové situace.

Konkurenční výhoda

Z internetového obchodu bude profitovat především váš zákazník a v konečném důsledku i vy. Nabídnout touto cestou zvládnete mnohem širší paletu zboží. Stačí ho někde uskladnit.

Hledisko nákladovosti vám umožňuje nastavit nižší ceny. To je značná konkurenční výhoda oproti kamenným provozovnám. Půjdou zákazníci raději do obchodu v centru města, kde musí mít podnikatel odpovídající ceny, aby finančně zvládl všechny vlastní výdaje, nebo nakoupí u vás online a levněji?

Odpověď je zřetelně daná. A kde se o vás dozví mnohem více lidí? V provozovně na okresním městě nebo na internetu? Tvorba e-shopu vám dá nemalou konkurenční výhodu.

 

Snadná realizace

Najít vhodné e-shopové řešení neznamená, že musíte být zdatný programátor. V současné době může být zřízení e-shopu na profesionální úrovni otázkou okamžiku pro každého. Možností je několik.

Tradičně nejvíce doporučovaný začátečníkům bývá pronájem e-shopu. Jde o řešení plně profesionální na technicky dobré úrovni. V podstatě si pronajímáte hotovou platformu.

Vyzkoušejte si na 60 dní zdarma e-shopové řešení Zoner inShop na inshop.cz. Nabízí velmi široké možnosti vlastního nastavení, které u pronajímaných e-shopů nejsou zcela běžné.

Na rozdíl od open source e-shopu zdarma se o nic nemusíte starat. Finanční náročnost je přitom minimální, několik desítek korun měsíčně zvládne vydat každý.

Počítat ale musíte s určitou unifikovaností celého systému. Nikdy toho taková platforma neumí tolik jako internetový obchod vyrobený na míru.