susenky

Kompresory i pro domácí kutily

Kompresory i pro domácí kutily

Máte doma kompresor? Pro vaši domácnost může být dobrým pomocníkem.

V dílně, ve sklepě, na zahradě, v garáží… A když potřebujete provést nástřik barvy, společně se stříkací pistolí je k nezaplacení.

Velmi vám ušetří práci při dohušťování pneumatik, bazénu, nafukovacích lehátek, matrací, ale i při čištění nářadí. Řada domácích kutilů má dílnu vybavenu pneumatickými nástroji, v tomto případě jsou kompresory nutností. Bez nich by to prostě nešlo.

Pneunářadí je mezi kutily dobře známé. V minulosti jste jej našli pouze ve výrobních halách, dnes už v domácí dílně nebo garáži. Ale proč je tak často využíváno? Klasické nástroje na el. pohon nestačí? K hlavním přednostem pneumatického nářadí patří velký výkon a snadná údržba. Elektromotor v běžném elektrickém nářadí se rád zanáší prachem a nečistotou např. z dílny. Pneumatický motor nemá tak složitou konstrukci a při dobré péči a pravidelném promazávání vám pneunářadí poběží „jako hodinky“. Dílna se spolehlivou frézkou, bruskou či utahovákem bude svému majiteli dobře sloužit.

K pneumatickému nářadí je potřeba mít kompresor. Využijete jej jistě ale i v garáži k pneumatikám, k čištění tlakem vzduchu, na zahradě… Kompresory jsou v nabídce specializovaných firem i pro běžné uživatele.

Zvažte, pro který typ se rozhodnete. Olejový nebo bezolejový kompresor? Bezolejový neznečišťuje okolí výpary z oleje, i jeho údržba není tak náročná. Tyto kompresory bývají nižší hmotnosti, s nižším výkonem, pro dofukování bazénu a čištění nářadí vám plně postačí. Využívají se i v potravinářství, např. u pivních výčepů. Jsou skladné a budou pro vás léta spolehlivě pracovat.

Pro pohon pneumatického nářadí se hodí olejové kompresory. Mají větší výkon. Pod píst je k okolí válce rozstřikován olej a ten je pak setřen pístním koužkem nazpět. Stlačený vzduch pak obsahuje olejové výpary, ale v případě pneumatického nářadí to není na závadu.

Zvažujete-li pořízení kompresoru, jako svého dobrého pomocníka, informujte se u specializované firmy, kde vám ochotně poradí a nabídnou typ vhodný přímo pro vás. I u nás v republice jsou na trhu osvědčené značky, jako ATLAS COPCO, AIRKO, ORLÍK, ALMIG apod. Stačí si jen vybrat.