susenky

I váš „dedeček automobil“ potřebuje těsnění pro veterány

I váš „dedeček automobil“ potřebuje těsnění pro veterány

Vozidlo dřívějšího „data narození“ běžně nazýváme pojmem veterán. Výroba takových automobilů nebo motocyklů byla mnohdy ještě poctivou kovářskou prací, řemeslo šlo ruku v ruce s kvalitou.

Můžeme se o tom přesvědčit při akcích auto-moto nadšenců, srazech veteránu či veterán rallye. Často jsou pořádány v turisticky atraktivních místech, kde není nouze o diváky. Majitelé veteránů se o své „miláčky“ svědomitě starají, ovšem zachovat je funkční a pojízdné dá značnou práci.

Špatně se nakupují náhradní díly, a když je potřeba sehnat právě netypické těsnění pro veterány, nastává problém. Jednou z mála firem, které se touto výrobou zabývají je Kalina industries, s.r.o. Najdete ji ve Zlíně, v průmyslové zóně. Firma existuje na trhu již 20 let. Svůj výrobní program zaměřila nejprve na oblast automobilového těsnění. V současnosti se zde nachází lisovna kovů, konstrukce s nástrojárnou, sekací a zakázková dílna, vyřezávání pomocí plotru a vodního paprsku. Pokud máte do Zlína blízko, je možné navštívit přímo specializovanou prodejnu firmy nebo si zboží objednat jako zásilku na určenou adresu.

Automobilová těsnění a moderní technologie

Těsnění pro veterány i klasická automobilová těsnění se v současné době vyrábí už moderními technologiemi. Mezi nejnovější způsob patří využití vodního paprsku. Díky němu máte možnost si od firmy Kalina pořídit těsnění do autoagregátů a všechny druhy automobilových těsnění - pro automobily, veterány, traktory, motocykly… Firma vám nabídne těsnění jak po jednotlivých kusech, tak v sérii, např. pro automobilové servisy nebo specializované prodejny.

Přírubová těsnění pro spojovací komponenty, těsnění plochá i tvarová, různé druhy výseků, těsnící kroužky – to vše patří do výrobního programu firmy Kalina. Tato průmyslová těsnění jsou vyráběna přesným řezáním vodního paprsku. Síla 0,1 až 150 mm, maximální rozměr opracovávaného materiálu je 2000 x 300 mm.

Potřebuje-li váš „dědeček automobil“ nová těsnění, zašlete nákres nebo otisk starého či poškozeného těsnění. V nabídce má Kalina industries, s.r. o. i vlastní vzory, ze kterých si máte možnost vybrat. Oboustranné opláštění mědí u těsnění nebo atypická řešení nejsou problém. Odborní pracovníci vám mohou poradit, pokud si nebudete jisti, i pro ně je tato oblast „srdcovou“ záležitostí a mají řadu zkušeností.

I váš „dedeček automobil“ potřebuje těsnění pro veterány