susenky

Moře

Češi létají stále častěji na dovolenou do Indonésie

Češi mnohem častěji vyhledávají dovolenou v různých exotických zemích.  Letošní rok  je velký zájem o  Bali. Jedním z důvodů je meziroční pokles cen letenek,. A taky  rozšířená letecká přeprava na tento ostrov v Indonésii, který láká na přírodní safari, pestrobarevné podmořské zahrady nebo výlety za kulturou a domorodým životem.

Nárůst zájmu o Bali překročí hranici šedesáti procent

„Meziročně evidujeme čtyřicetiprocentní nárůst prodejů letenek na Bali. Přičítáme to příznivým cenám letenek i snaze českých turistů objevovat nové a neokoukané destinace. Z hlediska sezonnosti jsou přitom nejsilnější měsíce ještě před námi. V druhé polovině roku předpokládáme, že nárůst zájmu o letenky překročí hranici šedesáti procent,“ říká Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Bali je největší skokan, ale v kurzu jsou i další exotické země

„Bali se pravděpodobně letos stane největším skokanem, pokud jde meziroční nárůst prodaných letenek do exotických destinaci. Exotika je obecně mezi Čechy stále žádanější. Ve srovnání s loňským rokem jsme zaznamenali o více než polovinu vyšší zájem o vietnamskou Hanoj a Ho Či Minovo Město, dále kubánskou Havanu, jihoafrický Johannesburg nebo Tchaj-pej na Tchaj-wanu,“ dodává Šárka Litvinová, spolumajitelka společnosti Asiana, která provozuje portál Letuška.cz.

Ceny zpátečních letenek výrazně klesly 

Ceny zpátečních letenek na Bali meziročně klesly, letos stojí  o 2 300 korun méně než v loňském roce. „Souvisí s novou linkou Emirates, která v konkurenčním prostředí stlačila ceny. Další využívaná spojení jsou s KLM přes Amsterdam, Korean Air přes Soul nebo s Cathay Pacific přes Frankfurt a Hong Kong,“ uzavírá Josef Trejbal.