susenky

podlaha

Jak vybrat nadčasovou voděodolnou podlahu

Do bytů i kanceláří je vhodné pořídit co nejodolnější podlahu. Vyhnete se tak zbytečnému poškození od kamínků v chodbě, od koleček pojízdných židlí nebo například poškození podlahy rozlitou vodou. Vybrat ideální voděodolnou podlahu nemusí být tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Jak vybrat podlahu nejen do kuchyně

Jsou místa v bytě, kde je setkání vody a podlahy více pravděpodobné. Ne každá podlaha to ale snese. Pokud by podlahu voda poškodila, bude se ve většině případů velmi špatně, náročně a draze opravovat. Doporučujeme proto položit voděodolnou podlahu do všech místností v bytě nebo domě. Předejdete tak nepříjemným situacím, kdy například přelijete květinu v ložnici a odjedete na týdenní dovolenou. V případě, že podlaha v ložnici není voděodolná, pak se tekutina dostane do spár, podlaha se může zkroutit, odlepit nebo jinak poškodit.

Většina lidí se mylně domnívá, že do koupelny patří pouze dlažba. V dnešní době máte na výběr z poměrně široké škály nejrůznějších materiálů od dlažby, přes dřevo a laminát, až po moderní vinylové podlahy.

Plovoucí voděodolná podlaha nebo lepená?

Oba typy podlahy jsou obvykle vhodné pro pokládku do všech místností. Velmi záleží na tom, jak máte připravený podklad, zda budete chtít podlahu pokládat na podlahové topení a jaký došlap je vám příjemný. U vinylových podlah jsou voděodolné podlahy lepené a plovoucí podlahy s voděodolným zámkovým spojem.

Tipy na voděodolnou podlahu

  • Plovoucí vinylová podlaha FatraClick je vhodná do místností se zvýšeným výskytem vlhkosti, hodí se pro podlahové vytápění a při došlapu věrně imituje dřevěnou podlahu. Zátěžová třída je 23-32-41, takže se hodí do vysoce zatížených místností v bytě, ale dá se položit i v interiérech se středním provozem jako jsou školní třídy, menší kanceláře nebo například hotely. Dokonce je to podlaha vhodná i pro lehký průmysl.
  • Lepená vinylová podlaha Conceptline vám udělá radost nejen kvůli své 100% voděodolnosti, ale hlavně díky získání certifikátu Indoor Air Comfort GOLD, který zaručuje, že podlaha neobsahuje nebezpečné ani jedovaté látky. Podlaha je tak vhodná pro alergiky, nezpůsobuje podráždění pokožky ani respirační potíže. Podlaha Conceptline si rozumí i s podlahovým vytápěním a najdete ji v mnoha dekorech, ze kterých nebudete mít problém si vybrat. Lepený vinyl ale potřebuje pečlivě připravený podklad.

Plovoucí vinylové rigidní podlahy jsou stále oblíbenější. Například vinylová podlaha Rigid Gerflor DESIGNART Traffic je voděodolná, dá se položit na podlahové topení, je rozměrově i tvarově stálá a odolná proti UV záření. Rigidní podlahy Gerflor jsou velmi odolné, čemuž napovídá i samotná třída zatížení 33-42, kdy se hodí do těch nejvytíženějších místností v bytě, není problém je položit i tam, kde je silný provoz - jako například chodby v hotelech, obchodní domy a další. Podlaha je vhodná i k použití pro lehký průmysl. Podlaha je velmi příjemná na došlap a velké plus je i její snadná údržba.