susenky

ložnice

Léto v ložnici - jak si ho zpříjemnit?

Letní měsíce jsou za dveřmi a s nimi přichází v řadě domácností problém přehřátých ložnic, kde se v parných nocích nedá téměř spát. Existuje několik triků, díky kterým se nebudete v noci budit zpocení, vyspíte se pěkně až do rána a budete se cítit plni energie.

Materiály, které vás pohladí po těle i po duši

Jak si v ložnici užít horké letní dny? Základem je volba materiálů. Ideální je, když si pořídíte dvě sady lůžkovin a budete je moci během roku měnit. V chladnějších měsících můžete používat teplé peřiny a polštáře, ale na léto je vyměňte za lehoučké přikrývky z dutého vlákna.

To, zda se během letních nocí budete potit, hodně záleží i na volbě povlečení. Které povlečení chladí? Zapomeňte na ložní prádlo ze syntetických materiálů. Ty jsou právě příčinou toho, že vaše pokožka v noci nemůže volně dýchat a vy se budíte zalití potem. Letní povlečení by mělo být z kvalitní bavlny. Ta je příjemně prodyšná, má skvělé termoregulační vlastnosti, nijak nedráždí pokožku a je na dotek měkká a hebká. Vaše letní lenošení bude díky bavlněnému povlečení o moc příjemnější.

Zajímavou variantou je i povlečení z BIO bavlny a BIO prostěradla, která jsou vyráběna s důrazem na ekologickou výrobu a mají certifikaci GOTS (Global Organic Textile Standard).

Světlé odstíny jsou optimistické a pozvednou vaši náladu

Ložnici pomáhají pocitově ochladit i barvy. Určitě se vyhněte sytým odstínům červené, oranžové, žluté nebo hnědé, které vyvolávají pocit tepla. Volte naopak bílé povlečení, jemné krémové odstíny, šedé povlečení nebo pastelové odstíny zelené, modré, fialové, meruňkové, růžové či lososové barvy.

Nebojte se pohrát si jak s odstíny, tak se vzory. Vše můžete kombinovat jak na povlečení, tak na dekoračních polštářcích nebo přehozech a sladit ložnici do oblíbeného stylu. Krásné barvy i vzory nabízí české povlečení Stella Ateliers vyrobené z pravé egyptské Mako bavlny, která se řadí k těm nejkvalitnějším materiálům.

Naučte se tyto triky a vyspěte se v létě dorůžova

Existuje spousta triků, jak si užít letní snění v příjemné atmosféře.

  • Použijte zatemňovací závěsy a žaluzie. Sluneční paprsky, které vás mohou ráno budit a přes den zbytečně ložnici zahřívají, tak nebudou mít šanci.
  • Vpusťte do ložnice čerstvý vzduch. Ale pozor, větrejte vždy jen ráno nebo večer, kdy není rozpálený. Když necháte v celém bytě otevřené dveře, průvan vnese svěží závan do všech místností.
  • Pořiďte do oken sítě proti hmyzu. Není nic otravnějšího, než když vás v noci budí bzučení komárů.
  • Spěte nalehko, v měkkém bavlněném pyžamu nebo úplně bez pyžama.
  • V největších parnech se přikryjte jen bavlněným povlečením, přikrývka není potřeba.
  • Zvlhčujte vzduch v ložnici. Stačí rozvěsit mokré ručníky nebo prostěradla nebo vodou rosit květiny, které máte v ložnici (i ony vám budou vděčné za trochu ochlazení).
  • Odstraňte zdroje tepla, jako jsou počítače, notebooky, televize atd.

Vyzkoušejte tyto rady a udělejte si z ložnice místo, kde se vám i v letních dnech bude příjemně odpočívat.

Náš tip: Myslete na budoucnost, pořiďte si 100% udržitelné povlečení! Více zde