susenky

nábytek

Industriální styl nábytku je v kurzu

Pokud se někdo svému okolí pochlubí, že preferuje rustikální styl bydlení nebo sní o bydlení ve stylu Provence, v současnosti tím již patrně nikoho neohromí.

Překvapené obličeje však patrně zaregistruje každý, kdo své posluchače ohromí sdělením, že sní o industriálním stylu, který čerpá inspiraci hlavně ze starých továren a průmyslových hal. Jedná se přitom o velmi moderní a oblíbený trend současnosti!

Industriální styl ladí s masivním nábytkem

Industriální styl se dnes objevuje v celé řadě bytů a domů, vždy je však třeba jeho realizaci důkladně zvážit. Nehodí se totiž do stísněných prostorů, kde je málo světla.

Je jasné, že v porovnání s jinými styly je charakteristický svojí malou barevností, když nejhojněji jsou využívány neutrální barvy dřeva, které jsou kombinovány s šedou barvou betonu nebo kovovými prvky.

Neodmyslitelnou součást tímto způsobem laděných domácností dnes představuje masivní industriální nábytek. Industriální dojem je stvrzen pečlivě vybranými kovovými nebo betonovými doplňky.

Výhodou daného stylu je také skutečnost, že se tu projeví kreativita majitele domácnosti, který v něm může umně kombinovat staré s novým.

Nezvyklé dekorace jsou pro industriální styl to pravé ořechové

Pro industriální styl je charakteristické využití v jiných stylech nezvyklých dekorací. Kde jinde se lze setkat s plechovými cedulemi nebo nápisy na zdech? Také pneumatiky, motory nebo rozlišné strojní součástky si člověk obvykle snáze představí na jiných místech.

Továrenskou atmosféru pomáhají naladit stojací závěsné lampy. Charakteristické jsou některé prvky, které jsou v jiných stylech nemyslitelné. Namátkou lze uvést odkryté ocelové a betonové konstrukce nebo vodovodní potrubí vedené na povrchu. Industriální styl nejde z pochopitelných důvodů dohromady s barevnými polštáři nebo doplňky.

 

Industriální jídelní stůl by měl být ozdobou domácnosti

Každý, kdo uvažuje o domácnosti v industriálním stylu, by měl mít na paměti, že jejím základem by se měl stát industriální jídelní stůl. Pokud má skutečně plnit svůj účel, měl by být vyroben z nejlepších materiálů, pečlivě zpracovaný, bytelný a v souladu s potřebami rodiny i interiéru.

Jídelní stůl z masivu nejvyšším nárokům bezpochyby vyhovuje. Jedná se o originální stůl z kvalitního masivního dřeva s kovovýma nohama, který se stane ozdobou každého domova.

Industriální styl není žádnou extravagancí

Industriální nábytek jen utvrdí minimalistickou jednoduchost prostor, v nichž je umístěn. Proporce místností je možné zvětšit rušením stěn, když stěnami jsou oddělené zpravidla jen ložnice a koupelna.

V každém případě by industriální styl neměl být pokládán za nějaký módní výstřelek, když jeho kořeny sahají až do poloviny dvacátého století.