susenky

textilie

Skladujte ložní textilie a ručníky v kvalitních a bytelných prádelnících

Peřiňáky, prádelníky na lůžkoviny a komody na ručníky a osušky najdeme v každé koupelně, ložnici či šatně. Bez těchto textilií se totiž neobejde nikdo. Na druhé straně se ale právě toto prádlo velmi obtížně skladuje.

Kvalitní látky s vysokou gramáží, z nichž se prostěradla, povlečení, osušky a ručníky vyrábějí, jsou totiž poměrně těžké. Z toho důvodu je potřeba pořídit si pevný a silný nábytek, který je vyroben z bytelného a kvalitního materiálu, jako je kupříkladu masivní dřevo. To totiž těžké lůžkoviny a koupelnové textilie udrží bez jakýchkoliv problémů. Pojďme se společně podívat na to, jaké možnosti máme, chceme-li si pořídit praktický, ale zároveň designový nábytek pro uchovávání lůžkovin a koupelnových textilií.

Peřiňáky

Schovávat přes den peřiny do k tomuto účelu speciálně vyrobené truhly je sice zvyk, který dělaly už naše babičky, ale rozhodně nejde pouze o otázku minulosti. Ba naopak, jde o velmi praktické řešení, když nechcete, aby se vám přes den prášilo na peřiny, nejste fanoušky přehozů, nebo jednoduše nestíháte před odchodem do práce ustlat. I tento kousek nábytku může působit nejen prakticky, ale zároveň jako dokonalý doplněk s dekorativní úlohou ve vaší ložnici. V profesionálních kamenných i internetových obchodech seženete peřiňák v kvalitním zpracování a klasickém i moderním designovém provedení.

Prádelníky

Povlečení, prostěradla, povlaky na dekorační polštáře, přehozy přes postel, ale třeba i náhradní chrániče matrací jsou věci, které musí prádelník obvykle pojmout. Prádelníky z masivního dřeva jsou pevné, stabilní, a uchovávané textilie s přehledem udrží. Mezi nejoblíbenější kombinace dřev patří, co se týče prádelníků, ořešák a dub v perfektní symbióze s borovicovým masivem. V bílém povrchovém zušlechtění a nekomplikovaném vzhledu rovných linií bude tato masivní skříň ozdobou každé ložnice ve skandinávském, moderním či minimalistickém stylu. Patříte-li však mezi milovníky boho, venkovského, cestovatelského či provensálského interiérového designu, nebojte se zvolit nižší prádelník s ozdobnými detaily v přírodních barvách dřeva. Staromládenecké a industriální byty pak ocení modely z tmavých dřev nebo třeba s grafitovým nátěrem.

Koupelnové komody

U nábytku z masivního dřeva, který se bude vyskytovat v prostředí s předpokladem vyšší vzdušné vlhkosti, je potřeba vybrat si kousek, který bude vyroben z vhodně ošetřeného materiálu. Tím zabráníte tomu, aby se ve dřevě držela vlhkost, která škodí jak nábytku, tak ručníkům, osuškám, županům či čemukoliv jinému, co se rozhodnete ve svých koupelnových komodách uchovávat. Také je opravdu potřeba zamyslet se nad charakterem interiéru koupelny a toalety a promyslet, v jaké úpravě bude masivní dřevěný nábytek nejlépe ladit s dalším vybavením daného pokoje, topením, vypínači nebo třeba s vašimi kohoutky a sprchovými hlavicemi. Mezi bestsellery pro koupelny a toalety ale rozhodně patří bílá povrchová úprava v matném provedení. Velmi oblíbené je také mléčné sklo a úchytky ladící právě s barvou sanity.