susenky

sekačka

Jak se starat o robotickou sekačku

Robotická sekačka je jedním z chytrých zařízení, která se v posledních letech stále častěji objevují v našich domácnostech. Aby nám dlouho a bezproblémově sloužila, je třeba se o ni pořádně starat.

Péče začíná už při nákupu

A taková péče začíná už pečlivým výběrem sekačky podle velikosti a členitosti zahrady a také její instalací. To vám doporučujeme minimálně konzultovat s odborníky, případně jim instalaci rovnou přenechat. Mají totiž bohaté zkušenost s instalací tenkého vodícího lanka, které vytyčí všechny plochy určené k sekání tak, aby se sekačka dokázala vždy pohodlně vrátit do nabíjecí stanice a připravit se tak na další sečení. Vodící lanka je třeba umístit dostatečně hluboko. Pokud je dáte přímo pod trávník, velmi pravděpodobně si lanka poškodíte třeba ve chvíli, kdy použijete vertikutátor.

Co s robotickou sekačkou v zimě

Každá sezóna sečení jednou skončí a sekačku je pak nutné vhodně zazimovat. Nejdříve byste ji měli zkontrolovat, důkladně vyčistit, provést aktualizaci jejího softwaru a v případě potřeby také vyčistit nože. Teprve pak by měla být uložena do temperovaného prostředí a nechat ji několik měsíců odpočívat až do zahájení další zahradnické sezóny. Ale to vše nemusíte dělat sami. Kvalitní prodejci nabízejí zazimování ve svých skladovacích prostorech za poplatek. V jeho rámci technici provedou i veškeré potřebné servisní úkony.

Servis robotických sekaček

Veškeré záruční servisní prohlídky i opravy je potřeba dělat u autorizovaných firem, ale nejlepší je to samozřejmě přímo u prodejce. Kvalitní prodejci poskytují jak záruční, tak pozáruční servis robotických sekaček. Můžete s nimi i konzultovat všechny otázky k servisu a údržbě robotické sekačky. Obraťte se na smart-zahrady, kde vám rádi poradí s výběrem nejvhodnějšího modelu, zajistí instalaci i veškerý servis.