susenky

květiny

Jak oživit zahradní domky? No přece květinami!

Blíží se letní sezóna, čas když své volné chvíle trávíme především na dvoře, posedávají v zahradě, opalujeme se zda koupeme v bazénu. Někteří si tyto krásné momenty vychutnávají přímo na pozemku, kde stojí i jejich dům. Jiní zas musí cestovat na zahrádku. Jedno je však jisté! I první, i druhá skupina bez pochyby ocení výhody, které s sebou zahradní domeček přináší.

Pohádkové květy

Když už téměř celý den trávíme na vzduchu, bylo by super tento čas využít i prakticky. Co tak zkrášlit svou zahradu a udělat pořádek ve vašich květinových záhonech? V létě nejkrásnější vyniknou květiny jako například plamínek. Řadí se mezi popínavé rostliny a je oblíbený zejména kvůli tomu, že dlouho kvete. Květy mohou být různých velikostí a tato různorodost bude ve vaší zahradě působit přirozeně. Představte si zahradní domky, které jsou obepínala takovými květinami. Bude to vypadat pohádkově. Neprohloupíte ani výsadbu hortenzií, které jsou známé bohatě kvetoucími květinami. V tomto případě je však třeba dbát na to, aby kvetly ve stínu, protože by jim slunce mohlo spálit listy. 

Pokud patříte k té skupině lidí, které je vůně levandule sympatická, pak už více nepřemýšlejte a zařaďte i tento květ do vaší zahrady. Zahradní domeček vám dopřeje plnohodnotný relax a levandule zas tento odpočinek obohatí a doplní o aromaterapii, aniž byste museli někam chodit.

K létu patří slunečnice

Krásu vaší zahradě dodají nepochybně také slunečnice, které svou sytě-žlutou barvou rozjasní jakýkoliv prostor. Slunečnice patří mezi poměrně rychle rostoucí letnička, kterou byste měli posadit do výživné propustné půdy. Pokud jste ji ještě nevysadili, nic se neděje, protože tento květ můžete sázet ještě začátkem léta, takže to jistě stihnete. Zahradní domky, v takovém krásně rozkvetlým prostředí budou působit ještě lépe. 

Jmenovali jsme jen pár letniček, které by oživily nejen vaše zahrady, ale i zahradní domeček v nich. Vy si však můžete vybrat z mnoha dalších květin, které vám budou zpříjemňovat každou chvilku strávenou v zahradním domku. Je úplně jedno s jakým cílem jste zahradní domky kupovali, protože dokonale mohou vypadat všechny. Je jen na vás jaké aranžmá jim vytvoříte. Ať už to bude zahradní domeček na nářadí, zahradní domky na kola nebo pro děti měly by působit esteticky. Stejně důležité je, aby harmonizovaly se zbytkem architektury na vašem pozemku. Proto se nebojte kombinovat květiny a vytvářet tak dokonalý květinový obraz, který pokaždé stejně potěší nejen vaše oko ...