susenky

Vánoční dekorace

7 tipů na vánoční výzdobu oken a balkónů

Večery kolem vánočních svátků mají něco do sebe. Bývá sice zima a příliš brzy je tma, ale nehostinné podmínky nám částečně vyhrazuje pěkná výzdoba všude okolo nás.

Města se rozzáří led vánoční osvětlení, na domech a zahrádkách se objevují nejrůznější druhy vánočního osvětlení. Přispějte svou troškou a vytvořte ze svého domu další z pohádkově vypadajících stavení. Klidně bude stačit, pokud ozdobíte pouze okna.

Světelné deště prozáří temné noci

Univerzální využití v kombinaci s pěkným estetickým efektem nabízí světelné deště. Mají různé velikosti, barvy a varianty. Vytváří splývavou světélkující síť. Dají se zavěsit na vrchní část okna tak, aby splývala přes skleněnou část. Záleží pouze na vás, jestli je umístíte z vnitřní části, nebo se pustíte do montáže přímo na dům.

Se světelnými dešti můžete rafinovaně ozdobit i balkóny. Nádherně se vyjímají i na pergolách. Nakonec zjistíte, že s nimi můžete ozdobit téměř cokoliv a získáte překrásně osvícené a jemně působící místo. Ne nadarmo se jedná o druhou nejoblíbenější vánoční světelnou dekoraci.

Omotání barevnými řetězy

Po stranách oken použijte přírodně vypadající zelený řetěz, do kterého zapletete buď svítící řetěz, nebo jiné ozdůbky. Výsledkem bude krásně orámované okno ozdobené přesně tak, aby vyniklo a doplnilo celkovou výzdobu. Samozřejmě můžete použít i barevné řetězy. Pěkně vypadá i rámování samotnými světelnými řetězy, které ve tmě vykouzlí jednoduché a čisté linie.

Přírodní dekorace

Co se týká přírodních dekorací, můžete si vyrobit závěs do okna ze sušených pomerančů, šišek a větviček. Na balkón umístěte stromek v květináči, který si zaslouží také trochu dekorací. Za oknem může ven vykukovat rudá vánoční hvězda.

Podívejte se, jak si vyrobit přírodní vánoční dekorace a zapojte vlastní kreativitu. Výsledkem může být něco, co bude kolemjdoucí v okně překvapovat a co budou chtít také.

Hvězdy a hvězdné řetězy

Hvězdy představují klasický vánoční motiv plný naděje a očekávání. Umístěte jednou velkou do okna a přidejte k nim pár malých. Hvězdné řetězy vypadají nádherně spuštěné volně do okna, ale použít se dají i pro orámování a zakomponování do jiných řetězů.

Svítící rampouchy od Renegad.cz

Velmi oblíbenou svítící dekorací, která se hodí i pro použití na ozdobení oken a balkónů, jsou svítící rampouchy. Jejich přirozený vzhled působí vkusně a elegantně při použití pod parapety oken.

Můžete je umístit i z vnitřní strany okna tak, aby prosvítaly ven. To je často jednodušší způsob, kdy se však zároveň nepřipravíte o pěknou výzdobu pozorovatelnou i zvenku.

Orámujte LED pásky

Jednoduchou, ale velmi efektní možností, jak orámovat svůj dům a zdůraznit linie, jsou LED pásky. Jsou dostupné v různých barvách a jejich univerzálnost spočívá v možnostech tvarování. Unikátní technologie i šetří energie a dělá vánoční svícení méně finančně náročné.

Vánoční světelné dekorace různých tvarů

V okně se mohou vyjímat i další vánoční světelné dekorace. Typické jsou hlavně svícínky. V okně může nádherně vypadat podsvícená vánoční krajina nebo svítící stromek. Moderního vzhledu dosáhnete při použití kulatých či hranolových svítících stromků. Možností je v dnešní době mnoho, takže jediným limitem často bývá pouze naše představivost.  Podívejte se, jaké jsou oblíbené svítící vánoční dekorace.