susenky

Jak upravit nevzhledné zdi

Jak upravit nevzhledné zdi

Jednou za čas potřebuje vaše bydlení „obléct“ do nového kabátu. Nejjednodušší je vyměnit staré části za nové.

U nábytku, koberce a linolea to není až takový problém. Ale co když mají stěny v pokojích už nepěkný vzhled, opadává omítka a menší nerovnosti jsou viditelné. Sádrovali jste už několikrát, vymalování a tapety nepomáhá, tapety také příliš nepomohly.

Využít palubky jako obklady stěn je dobrý nápad. Dřevo má svou charakteristickou kresbu, je příjemné na omak. Nevýhodou je ovšem v tomto případě vzhled, obložené zdi mohou někomu připomínat styl chalup. Dřevo je materiál, který pracuje. Sesychá, prohýbá se v suchém prostředí, spáry se pak zvětšují. Ve vlhku dřevěné obklady chytají plíseň a hnilobu. Navíc je nutné investovat do pravidelných nátěrů.

Použít plastové palubky je dobrý nápad

Plastové palubky jsou v tomto směru výhodnější. Dají se použít pro obložení vnitřních i vnějších stěn. Jsou vyrobeny z PVC. Když si je pořídíte od kvalitního výrobce, jejich hmotnost je 2 kg na 1 m2, což svědčí o dobré pevnosti. Montáž není obtížná, systém pero-drážka zvládne šikovný kutil sám a bez problému. Nemusíte se bát, že vlhkou stěnu tkzv. zadusíte. Pokud zeď odvlhčíte, zaizolujete a pak se rozhodnete pro plastové palubky, mřížkami docílíte odvětrávání.

Plastové palubky mají tvarovou a barevnou stálost, nenatíráte je, nelakujete. Mají dlouhou životnost a zdi tak budou stále upravené řadu let. Snadno obložíte stropy, podhledy. U venkovních zdí jsou spolu s tepelnou izolací vhodným řešením zateplení vašeho domu.

Potřebujete obložit podezdívku nebo fasádu a líbil by se vám vzhled kamene nebo cihel? Plastové obklady BRICK styl a STONE styl jsou velmi zdařilou imitací a umožní vám i zateplení spolu s odvětráváním. Opět snadná montáž, téměř žádná údržba a barevná stálost. Praktické, kvalitní a perfektní vzhledem.

U obou způsobů obložení dosáhnete výsledného efektu použitím ukončovacích profilů. Renovace stěn pro vás nemusí být problém, stačí použít plastové palubky nebo obklady a stěny budou jako nové.