susenky

Dřevěné podlahy a nábytek v interiéru jsou známkou vkusu

Dřevěné podlahy a nábytek v interiéru jsou známkou vkusu

Vybavení bytu mnohdy napoví o jeho majiteli řadu věcí. V jakém stylu a barvách se cítí dobře, má-li rád přehlednost nebo mu vyhovuje chaotické uspořádání, ve kterém se vyzná.


Když příjdeme na návštěvu k přátelům a uvidíme přírodní materiály použité jak na nábytek, doplňky a podlahy, jde poznat, že chtějí mít kolem sebe příjemně. Vzhledem, dotekem i vůní je dřevo ideální materiál pro člověka. Masivní dřevěný nábytek a dřevěné podlahy tvoří v interiéru harmonický celek a rádi pak trávíme čas v místnostech, které jsou si barevně i materiálem blízké.

Je zajímavé, že napodobeniny dřeva se v podlahářství i nábytkářství vyrábí řadu let. I když jsou velmi přesvědčivé, originál má své kouzlo a do jeho kvality se vyplatí investovat.

Vlastnosti dřeva

Vlastnosti dřeva závisí na druhu a dokonce i na tom, v jakých podmínkách a půdě strom vyrůstal. Při jeho zpracování je důležitá tvrdost – jaký klade odpor proti vniknutí cizího tělesa. Mezi nejtvrdší můžeme řadit v našich končinách habr, nejměkčí lípa a topol. Pevné a houževnaté je dřevo dubové. Například klášter v Plasech stojí na dubových pilotech, které jsou ponořeny ve vodě. Ta zajišťuje jejich trvanlivost už od roku 1711.

Dřevěné podlahy ideální pro interiér

Jestliže si v pokojích necháte položit dubové dřevěné podlahy, neprohloupíte: kvalitní a trvanlivé dubové dřevo, rozměrová stálost, dobrá izolace hluku. Podlaha se téměř nebude nabíjet statickou elektřinou a tedy pro vás lepší údržba ohledně prachu. Dobrá tepelná izolace dřeva vám i s nášlapnou elasticitou vytvoří ideální podmínky při chůzi „naboso“.

A pokud jste šikovní, pokládku zvládnete i sami. Některé typy dřevěné podlahy jsou vyráběny systémem zámkový profil a drážka. Pro domácí kutily tedy bez problému. Po okrajích místnosti připevníte podlahové lišty, aby překryly mezery mezi podlahou a stěnami. A nezapomeňte i na přechodové lišty, výsledný efekt interiéru bude velmi příjemný.

V případě dřevěných podlah je po letech možné povrch zbrousit a vzhled je jako nový. Odměnou vám bude krásná kresba dřeva a trvanlivá podlaha, ze které se mohou při správné údržbě těšit i vaše vnoučata.

Dřevěné podlahy a nábytek v interiéru jsou známkou vkusu