susenky

Bezpečnostní alarm a bezpečnostní dveře jsou dobrou investicí

Bezpečnostní dveře a alarm jsou dobrou investicí

Jaký máte dojem, když opouštíte svůj byt a odjíždíte na služební cestu nebo na dovolenou? Máte strach z vloupání?

To se pak těžko člověk soustředí při obchodním jednání. A nemluvě o cestě do zahraničí, když jedete například v létě s rodinou k moři. Obavy o svůj majetek a o znehodnocení bytu nebo domu na klidu příliš nepřidají.

Bohužel člověk už je takový. Stále odkládá a promýšlí investice do zabezpečení svého bydlení. Až pak dojde k nepříjemné události a po návratu domů najde vypáčené dveře, uprostřed pokoje vyházené věci ze skříněk a zjistí, o co všechno přišel – pak teprve začne intenzivně pracovat na bezpečnostních opatřeních.

Bezpečnostní dveře, alarm a ostatní opatření nepodceňujte

Nejlépe je ochránit majetek na několika frontách. Zabezpečovací alarm napojený na bezpečnostní agenturu je dobrou volbou. Vyberte si spolehlivou certifikovanou firmu, která vám podle vašich požadavků a druhu vaší nemovitosti zaměří a nainstaluje bezpečnostní alarm. Dnes jsou v nabídkách drátové nebo bezdrátové alarmy. Většinou mají zabudován v sobě komunikátor GSM, ten na mobil nebo internet ohlásí narušení objektu a bezpečnostní agentura může rychle zasáhnout.

Zloděj většinou vloupání provede vypáčením dveří nebo vyháčkováním oken. Lidé si pořídí ve snaze ušetřit např. plastová okna bez bezpečnostního kování a ty je schopen šikovný „narušitel“ otevřít za 6 vteřin. Dobrým nápadem je i použití ochranných okenních mříží nebo fólií.

Klasické dveře pro zručného zloděje také nejsou problém, bezpečnostní dveře s certifikovaným bezpečnostním zámkem, kvalitní vložkou a štítem jsou tedy pro vás nepostradatelné. Opět se obraťte na spolehlivou firmu, která vyrábí dveře z certifikovaných komponentů. Speciální rozvorový zámek s bezproblémovým ovládáním rozvorového systému u dveří je zárukou kvalitního výrobku.

Když odjíždíte…

Pokud jste tedy pořídili pro svůj dům či byt kombinaci bezpečnostních prvků a odjíždíte na delší čas, nezapomeňte na další důležitá opatření:

  • Před odjezdem vše dobře zkontrolujte a nezapomeňte zamknout!
  • Nenechávejte otevřené ventilace u oken, pozor na sklepní okénka a ostatní otvory, i ty je nutné dobře uzavřít.
  • Udržujte dobré vztahy se svými sousedy a požádejte je o vybírání pošty ze schránky.
  • Informaci o tom, že odjíždíte, nemusí vědět nepovolaní lidé. Pozor na internet a sociální sítě.
  • Sjednejte si kvalitní pojištění.
  • Okolí domu upravte, aby byl případný nežádoucí pohyb osob kolem vaší nemovitosti dobře viditelný.
  • Cenné věci uschovejte v trezoru nebo bance.

Bezpečnostní dveře, mříže, okna s bezpečnostním kováním a alarm dokáží zloději přístup k vašemu majetku ztížit. Mnozí z nich volí raději snadnější cestu k vloupání a proto jsou bezpečnostní prvky pro domácnost dobrou investicí. Navíc pojišťovna neproplatí pojistku, když byt a dům nemá překážky před vniknutím cizí osoby.

Bezpečnostní dveře a alarm jsou dobrou investicí